18/Mart/2016, 12:40 - 
ÇANAKKALE ZAFERİ

ÇANAKKALE ZAFERİ

Çanakkale Şehitleri 101.Anma Günü

         Bağımsızlığını ve vatanını her bir değerin üstünde gören Türk milleti, bu anlayışla vatanını istilaya gelen yedi düvele karşı Türk'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Kürd'ü, Manav'ı ve çeşitli soydan gelen ve bu ülkede yaşan herkes Çanakkale’de vatanını savunarak, Dünya tarihinin eşi görülmeyecek büyük destanlarından birini yaşatmış ve tarihe yazdırmıştır. Mustafa Kemal’in askeri dehası ve Mehmetciklerimizin inanılmaz kahramanlığı sonucu bu destan şehitlerimizin kanı ile tarihe yazılmıştır.

        Dünyanın tanık olduğu en şiddetli savaşlardan biri olmasına karşın, Türk milletinin yüksek insani yönü de bir kez daha bu savaşta görülmüştür. Ülkelerinden binlerce kilometre uzaktan gelerek Çanakkale’de hayatını kaybeden düşman askerlerini de bağrına basmayı bilen bir millet olduğumuza tanık olmuşlardır. Bu anlamda sadece şehitlerimizin kanıyla yazılan destanın yıl dönümlerinde sadece anmak yeterli değildir. Benliğimizde var olan bu değerlerimize  ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak için çalışmakdır.

          Bağımsızlığımız için Çanakkalede nasıl birlikte millet olmuşsak, bugünde birlikte millet olma zamanıdır. Bu eşsiz zaferin 101.yıldönümünde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

                                                                                                        VAKIF  YÖNETİM KURULUYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Artvin Kültür ve Yardımlaşma Vakfı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
VAKIF BAŞKANININ MESAJI
VAKIF BAŞKANININ MESAJI
VAKIF BAŞKANI OSMAN NURİ BAŞARAN
 
FOTO GALERİ
 
VİDEO GALERİ
 
ARTVİN HABERLERİ
 
REKLAM
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
GENEL KURUL BURS BAŞVURUSU SONA ERDİ 2023-e MEKTUP BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN YEMEK
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
ANKET

Sitemizi Beğendiniz mi?
 


VAKFET YAŞAT YAŞA


TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN, ZİRAAT BANKASI BURSA ŞUBESİNDE BULUNAN HESABIMIZA  BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ..                                      (HESAP NO: 0060 - 62824443-5001) (IBAN:TR77 0001 0000 6062 8244 435001)

Sitemizdeki Tüm Görsel ve Yazılar Kanuni Müeyyideye tabidir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz ve yayınlanamaz. Sayfamıza eklenen yorumların sorumluluğu ekleyene aittir. Artvin Vakfı hiç bir şekilde sorumlu değildir.

Adres : İnönü Cad.Yuvam İşhanı No.113 Kat:2 No:213 16220 Osmangazi/ Bursa
Tel :0 224 3609808
Faks : 0 224 3609808
Site Haritası