30/Nisan/2014, 12:02 - 
1 MAYIS

1 MAYIS

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

      1 Mayıs, Birlik, dayanışma ve mücadele günüdür. Meydanlarda Demokratik hak aramanın zihinlerde yer ettiği en büyük provadır. 1 Mayıs’ın, her kesimin sağduyulu ve sorumlu davranması suretiyle anlamına yakışır bir şekilde kutlanması, toplumsal barışa da katkı sağlayacaktır.

         1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Ülkemizde 1906 yılından itibaren kutlanmaya başlanmıştır. 1 Mayıs, Sosyal adalet ilkelerine uygulandığının ve emeğin karşılığının alın terinin kurumadan       verilmesinden geçtiği düsturunun sembolüdür. 1 Mayıs, iş gücünün toplumsal  bir değer  olarak algılanması suretiyle emeğe saygı, ekonomik büyümenin ve sosyal kalkınma hedeflerine olan pozitif etkisi nedeniyle önemli bir katma değerdir.

   Tüm temsil örgütlerinin sorumluluk içerisinde hareket etmedeki kararlılıkları ile çalışma hayatının çok daha ileri standartlara kavuşturulması konusunda önemli adımların atılmasına, tüm paydaşların katkısı ve duyarlı yaklaşımıyla çalışma hayatıyla ilgili sorunların diyalog ve uzlaşma zemininde çözüme kavuşturulmasına katkı koymalıdır. Ülke ekonomisinin üst sıralarda olmasında gecesini gündüzüne katarak, alın teri döken işçi ve çalışanlarımız iş  emekleriyle bu başarının gerçek sahipleridir.Ülkemizde ekonomik istikrarın yakalanması ve demokrasinin gerçek anlamına kavuşmasında temel faktörlerden biri çalışanlarımızın  teri ve emeğidir.

     Gelişmede ve kalkınmada büyük pay sahibi olan tüm emek sahiplerinin çalışma barışına katkılarını destekliyor ve 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ EMEĞİN GERÇEK SAHİPLERİNE KUTLU OLSUN .

                                                                                                                       YÖNETİM KURULUYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Artvin Kültür ve Yardımlaşma Vakfı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Duyurular HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
VAKIF BAŞKANININ MESAJI
VAKIF BAŞKANININ MESAJI
VAKIF BAŞKANI OSMAN NURİ BAŞARAN
 
FOTO GALERİ
 
VİDEO GALERİ
 
ARTVİN HABERLERİ
 
REKLAM
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
GENEL KURUL BURS BAŞVURUSU SONA ERDİ 2023-e MEKTUP BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN YEMEK
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
ANKET

Sitemizi Beğendiniz mi?
 


VAKFET YAŞAT YAŞA


TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN, ZİRAAT BANKASI BURSA ŞUBESİNDE BULUNAN HESABIMIZA  BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ..                                      (HESAP NO: 0060 - 62824443-5001) (IBAN:TR77 0001 0000 6062 8244 435001)

Sitemizdeki Tüm Görsel ve Yazılar Kanuni Müeyyideye tabidir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz ve yayınlanamaz. Sayfamıza eklenen yorumların sorumluluğu ekleyene aittir. Artvin Vakfı hiç bir şekilde sorumlu değildir.

Adres : İnönü Cad.Yuvam İşhanı No.113 Kat:2 No:213 16220 Osmangazi/ Bursa
Tel :0 224 3609808
Faks : 0 224 3609808
Site Haritası