17/Mart/2013, 14:11 - 
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi-nin 98. yıldönümünü

        Bağımsızlığını ve vatanını her değerin üstünde gören Türk milleti, bu anlayışla vatanını istilaya gelen yedi düvele karşı Türk'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Kürd'ü, Manav'ı ve çeşitli soydan gelen ancak bu ülkede yaşan tüm insanlar Çanakkale’de vatanını savunarak, Dünya tarihinin eşi görülmez en büyük destanlarından birini yaşatmış ve tarihe yazdırmıştır. Mustafa Kemal’in askeri dehası ve Mehmetciklerimizin inanılmaz kahramanlığı sonucu bu destan şehitlerimizin kanı ile tarihe yazılmıştır.

        Dünyanın tanık olduğu en şiddetli savaşlardan biri olmasına karşın, Türk milletinin yüksek insani yönü de bir kez daha bu savaşta görülmüştür. Ülkelerinden binlerce kilometre uzaktan gelerek Çanakkale’de hayatını kaybeden düşman askerlerini de bağrına basmayı bilen bir millet olduğumuza tanık olmuşlardır. Bu anlamda sadece şehitlerimizin kanıyla yazılan destanın yıl dönümlerinde sadece anmak yeterli değildir. Benliğimizde var olan bu değerlerimize sahip çıkmanın bilincinde olmak ve İlelebet Cumhuriyetimizin bekası için elimizden gelenin yapılması için çalışmalıyız.

        Bu eşsiz zaferin yıldönümünde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

                                                                                                          YÖNETİM KURULUYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Artvin Kültür ve Yardımlaşma Vakfı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Duyurular HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
VAKIF BAŞKANININ MESAJI
VAKIF BAŞKANININ MESAJI
VAKIF BAŞKANI OSMAN NURİ BAŞARAN
 
FOTO GALERİ
 
VİDEO GALERİ
 
ARTVİN HABERLERİ
 
REKLAM
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
GENEL KURUL BURS BAŞVURUSU SONA ERDİ 2023-e MEKTUP BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN YEMEK
 
E-POSTA LİSTESİ
 
EN SON YORUMLANAN HABERLER
 
ANKET

Sitemizi Beğendiniz mi?
 


VAKFET YAŞAT YAŞA


TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN, ZİRAAT BANKASI BURSA ŞUBESİNDE BULUNAN HESABIMIZA  BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ..                                      (HESAP NO: 0060 - 62824443-5001) (IBAN:TR77 0001 0000 6062 8244 435001)

Sitemizdeki Tüm Görsel ve Yazılar Kanuni Müeyyideye tabidir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz ve yayınlanamaz. Sayfamıza eklenen yorumların sorumluluğu ekleyene aittir. Artvin Vakfı hiç bir şekilde sorumlu değildir.

Adres : İnönü Cad.Yuvam İşhanı No.113 Kat:2 No:213 16220 Osmangazi/ Bursa
Tel :0 224 3609808
Faks : 0 224 3609808
Site Haritası