ARTVİN VAKFI BURSAKENT.COM

  • ARTVİN VAKFI BURSAKENT.COM

Artvinliler Vakfı aşure dağıttı

15.11.2014 10:50 tarihinde yayınlandı 63 defa okundu 0 defa yorumlandı
Artvinliler Vakfı aşure dağıttı
Bursa Artvinliler Vakfı Kadın Kolları Başkanlığı Muharrem ayı dolayısıyla Şehreküstü Meydanı’nda aşure etkinliği düzenledi.
Etkinliğe katılan Bursa Artvinliler Genel Başkanı Güngör Şahin ve Kadın Kolları Genel Başkanı Halide Subaşı ve yönetim kurulu üyeleri kazan başına geçip vatandaşlara aşure dağıttı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte aşure dağıtan Başkan Şahin, Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir ay olduğunu söyleyerek, “Bugün burada dağıttığımız aşurenin kardeşlik ve barışa hizmet etmesini temenni ediyorum” dedi.

Aşurenin geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğuna dikkat çeken Kadın Kolları Başkanı Halide Subaşı Muharrem ayının farklı bir yeri var. Çünkü içerisinde ‘aşure’ gibi önemli bir günü barındırıyor. Aşure hepimizin ortak değeri. Biz de bu geleneği yaşatarak vatandaşlarımıza aşure dağıtıyoruz” diye konuştu.

Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olması sebebiyle toplumsal barışın ve kardeşliğin sağlam temellere oturması dileğinde de bulunan Başkan Şahin , “Aşure, birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımız ile beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Geleneklerimizin önemli bir parçası olan aşureyi hemşerilerimizle paylaştık. Aşure günü nedeniyle bir arada bulunduğumuz tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum'' dedi.


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlendi.